مدیر عامل شرکت آب منطقه ای گیلان از افزایش آبگذاری کانال های آبیاری شبکه سفید رود در استان خبر داد .

به گزارش ندای گیلان از رشت،وحید خرّمی با اعلام این خبرگفت : با توجه به بارش های مناسب اخیر در سطح استان و تغییرات ایجاد شده در آبگذاری کانالهای شبکه سفید رود ، افزایش آبگذاری کانالهای فومنات ، گله رود و چپ سنگر(اراضی مناطق مرکزی گیلان ) از صبح روز پنجشنبه  ۲۳ اردیبهشت ماه اعمال و تا صبح روز ۲۹ اردیبهشت ماه ادامه خواهد داشت و سپس در کانال  چپ سنگر بمدت ۴ روز قطع آبگذاری انجام می شود .

وی ادامه داد : آبگذاری مرحله دوم کانال راست سنگر (اراضی مناطق شرق گیلان ) نیز از صبح روز شنبه ۲۵ اردیبهشت ماه شروع و تا ۸ روز  ادامه و سپس ۴ روز قطع آب اعمال خواهد داشت .

خرّمی با تأکید بر لزوم رعایت تقویم زراعی و اتمام نشاء برنج در این مدت آبگذاری از سوی کشاورزان زحمتکش گیلانی یاد آور شد : هر گونه تغییرات برنامه های آبیاری متناسب با شرایط آب وهوایی و نیاز های احتمالی اطلاع رسانی می شود.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای گیلان جهت جلوگیری از بروز هرگونه خسارات جانی و مالی احتمالی تاکید نمود : با توجه به تغییرات و افزایش جریان رودخانه سفید رود و کانال های آبیاری، کلیه شهروندان گرامی از نزدیک شدن به بستر و حریم رودخانه سفیدرود و کانال‌های آبیاری و تاسیسات آبی جدا خودداری کنید.

شایان ذکر است ، بیش از  ۶۰ درصد از  اراضی شالیزارهای استان بر اساس اعلام سازمان جهاد کشاورزی گیلان ، تا کنون نشاء شده است .