بنای جدید آستان امام زاده محمد یمانی لنگرود با حضور مدیر کل اوقاف گیلان و فرماندار لنگرود افتتاح شد.

به گزارش ندای گیلان، حجت الاسلام علیزاده، مدیرکل اوقاف و امور خیریه گیلان شب گذشته در آیین افتتاح بنای جدید آستان امامزاده سید محمد یمانی لنگرود اظهار کرد: باید تلاش کنیم از جلسات مذهبی و دینی برای بیان خدمات انقلاب بهره ببریم.

وی گفت: متاسفانه خیلی کم به بیان خدمات انقلاب پرداخته ایم.
علیزاده به پیشرفتهای علمی کشور در حوزه علوم هسته ای و فضایی، پزشکی، فناوری نانو و شبیه سازی اشاره کرد و گفت: بیشترین رشد علمی به ایران اختصاص دارد.
وی تاکید کرد: از بزرگترین خدمات انقلاب که توسط امام راحل، ماندگار و در تاریخ ایران ثبت شد آباد کردن موقوفات و بقاع متبرکه است.
مدیرکل اوقاف گیلان از ثبت 35 وقف جدید در سال جاری در گیلان خبر داد و گفت: ارزش ریالی وقف های یاد شده 21میلیارد تومان است.
وی با قدردانی از همت مردم دهستان گلسفید برای ساخت این بقعه اظهار کرد: در سال جاری مردم گیلان 44 میلیارد تومان در قالب طرح مودت به بقاع متبرکه گیلان کمک کردند.
حجت الاسلام علیزاده اعلام کرد: این مبلغ در سال گذشته 128 میلیارد تومان بوده است.
 گفتنی است در این مراسم مهندس جواد پور، فرماندار لنگرود نیز حضور داشت.
افتتاح بنای جدید آستان امامزاده سید محمد یمانی دهستان گلسفید به زیربنای 185 و با صرف اعتبار 570 میلیون به همت اداره اوقاف لنگرود و خیران محلی انجام شده است.
 280 میلیون تومان از هزینه یاد شده توسط حاج عزیز یوسف پور، خیر لنگرودی و 70میلیون تومان نیز توسط خانواده شهید علی اصغر صالحی شهید واقعه منا اهدا شده است.
 65 میلیون تومان گچ بری آیات قرآن، گره چینی بر آینه، آینه کاری، نور پردازی این بنا هزینه داشته است.
شایان ذکر است امشب با حضور مدیر کل اوقاف گیلان، بخشدار و امام جمعه کومله کلنگ بنای بقعه سیده مریم و سیده معصومه پروش به زمین زده شد.