سخنگوی دولت گفت: اصلاحات صورت گرفته در لایحه بودجه قابل دفاع برای دولت است.

به گزارش ندای گیلان،محمدباقر نوبخت در نشست علنی امروز (چهارشنبه، 11 بهمن ماه) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی کلیات لایحه بودجه سال97 گفت: در جلسه علنی یکشنبه گذشته موضوعاتی را در خصوص نقاط قوت لایحه بودجه سال 97 مطرح کردم؛ در جلسه امروز نیز پس از اصلاحات صورت گرفته در کمیسیون تلفیق در مورد لایحه بودجه مواردی را در جهت این اصلاحات عرض می‌کنم.

سخنگوی دولت با اشاره به دفاع دولت در خصوص برخی از اصلاحات صورت گرفته در کلیات لایحه بودجه توسط کمیسیون تلفیق افزود: این اقدامات و اصلاحات صورت گرفته در راستای تأمین نظر دولت قابل دفاع است به عنوان مثال در کمیسیون تلفیق مقرر شده که تغییراتی در بحث هدفمندی یارانه‌ها و تبصره 14 لایحه بودجه انجام شود بنابراین دولت در این خصوص مشکلی نداشته و در پرداخت یارانه‌ها به خانوارهای نیازمند از ابتدای سال 97 مشکلی وجود ندارد.

وی تأکید کرد: ما می‌توانیم در همین راستا منویات مجلس را مد نظر قرار داده و پرداخت یارانه‌ها به خانواده‌های نیازمند را طبق نظر مجلس انجام دهیم. همچنین مسئله دیگر در اصلاح کلیات لایحه بودجه تبصره (5) و تقلیل انتشار اوراق مشارکت و اوراق مالی در سال 97 است. از کمیسیون تلفیق به دلیل اینکه سقف انتشار اوراق مشارکت را به آنچه که دولت در لایحه مد نظر قرار داده بود، بازگرداند باید تشکر کرد ضمن اینکه کمیسیون تلفیق خوشبختانه افزایش حقوق متعارف برای اعضای هیئت علمی را به طبق روال گذشته بازگرداند که این نیز جای تشکر دارد.

نوبخت گفت: ترمیم و متناسب سازی حقوق‌ها نیز مد نظر قرار گرفته و ما مطمئنیم که مجلس علاقمند به اجرای این مسئله است.  همچنین باید تأکید کرد که بازنشستگان صندوق فولاد نیز در لایحه بودجه مورد توجه قرار گرفتند بنابراین نمایندگان باید توجه کنند که پیگیری برخی مسائل در جزئیات لایحه بودجه امکان‌پذیر بوده و نمایندگان می‌توانند پس از رد کلیات این مسائل را پیگیری کنند.