مدیرکل ستاد مدیریت بحران استانداری گیلان گفت: بیمه عمومی ماشین آلات دستگاه های خدماتی ضروریست.

به گزارش خبرنگار ندای گیلان افشین  عزیزی  در خصوص بحران پیش رو بارش برف گفت:راه و شهرسازی،راهداری و بنیاد مسکن،آب و فاضلاب،برق و شهرداری داشته های خود را مورد بررسی و هم افزایی قرار داده اند.
وی افزود:5 دستگاه گریدر و 10دستگاه لودر از نیازهای برف پیش رو است که در حال حاضر 5 دستگاه کشنده در گیلان وجود دارد که قرار است از صبح پنجشنبه این ماشین آلات در مناطق عملیاتی خود مستقر شوند.
عزیزی بیان داشت: از  پلیس راه و نیرو انتظامی انتظار می رود همچون گذشته با ستاد مدیریت بحران  همکاری کنند.
مدیرکل ستاد مدیریت بحران گفت: بیمه عمومی ماشین آلات دستگاه های خدماتی ضروریست.
مدیرکل ستاد مدیریت بحران استانداری گیلان با بیان اینکه  پیمانکاران آب شهری و روستایی را به خدمت گرفتیم، بیان داشت: این پیمانکاران با دستگاه های خود به تیم های امدادی برق کمک رسانی خواهند کرد.
وی افزود: اولویت بر بازنگه داشتن راه  های اصلی است که پس از آن راه های روستایی بازگشایی خواهد شد.
عزیزی با ابراز امیدواری از پای کار بودن شهرداران گفت: مدیریت برف در 20ساعت اولیه ضرورت جدی دارد.
مدیرکل ستاد مدیریت بحران استانداری گیلان بیان داشت: در مناطقی که امکان قطعی برق وجود دارد، نیرو مستقر  خواهد شد که در زمان بارش برف مشکل حمل نقل نیروها وجود نداشته باشد.
وی به تهیه آب بسته بندی در شهرها  و روستاهایی که احتمال بارش برف بیشتری دارد اشاره نمود و تصریح کرد: تمهیدی اندیشیده شده تا در زمینه  آب رسانی مشکلی به وجود نیاید.
عزیزی افزود: مقرر شد که همه دستگاه های اجرایی از روز پنجشنبه ظهر یک نماینده در ستاد مدیریت بحران استان داشته باشند تا ارتباطات بین دستگاهی با سرعت بهتری انجام گیرد.
مدیرکل ستاد مدیریت بحران استانداری گیلان ادامه داد: قول و گزارش مدیران باید ضمانت اجرایی داشته باشد که در برف هفته گذشته متاسفانه خوب عمل نشد.