میرشنکو از اوکراین با احسان قائم مقامی مساوی کرد و نایجل شورت از انگلستان در یک نبرد دیدنی نتوانست از پس آرین غلامی قهرمان زیر ۱۰ سال جهان برآمده و نتیجه بازی به تساوی انجامید.

به گزارش ندای گیلان از انزلی، در پایان ششمین دور از مسابقات بین المللی شطرنج جام ستارگان منطقه آزاد انزلی که در مرکز همایش ها و نمایشگاه های این منطقه در حال برگزاری است تیم ستارگان جهان با پیروزی نزدیک بر منتخب ایران میزان امتیازات خود را به ۳۶.۵ امتیاز در مقابل ۲۳.۵ امتیاز تیم شطرنج ایران رساند و اختلاف امتیازات دو تیم به عدد ۱۳ رسید.

بر این اساس در ششمین روز از این مسابقات پوریا درینی توانست جهانگیر وحیدف از ازبکستان را شکست داده و امیر رضا پور رمضانعلی مقابل مچید شویلی از گرجستان به نتیجه تساوی دست یافت.

میرشنکو از اوکراین با احسان قائم مقامی مساوی کرد و نایجل شورت از انگلستان در یک نبرد دیدنی نتوانست از پس آرین غلامی قهرمان زیر ۱۰ سال جهان برآمده و نتیجه بازی به تساوی انجامید.

دیدار علیرضا فیروزجاء و سرگسیان از ارمنستان نیز به نتیجه مساوی ختم شد و سید خلیل موسوی نیز نتیجه بازی را به لی چانگ لی از چین تایپه واگذار کرد.

پرهام مقصود لو یکی از یکه تازان تیم منتخب شطرنج ایران نیز موفق شد جان الوست از امریکا را مغلوب کرده و الکساندر دریف از روسیه استاد بزرگ بانوان سارا خادم الشریعه را از پیش رو برداشت.

همچنین نتیجه بازی سکولف هلندی با شاهین لر پری زنگنه از تیم منتخب ایران به نتیجه تساوی ختم شد تا در پایان ششمین دور از مسابقات جام ستارگان، تیم منتخب جهان ۵.۵ بر ۴.۵ منتخب ایران را شکست دهد.

براساس این گزارش در پایان ششمین دور از بازیها نایجل شورت انگلیسی با کسب مجموع ۵ امتیاز در تیم منتخب جهان و پرهام مقصود لو نیز از تیم ایران با جمع آوری ۴ امتیاز، امتیاز آورترین بازیکنان دو تیم می باشند.

از مجموع شش دور مسابقه برگزار شده میان برترین شطرنج بازان جهان و منتخبی از بهترین بازیکنان در این تورنمنت بین المللی، سه دور از مسابقات با نتایج نزدیک و فاصله تنها یک امتیاز به نفع قهرمانان جهان به اتمام رسیده و این درحالی است که کسب یک مساوی نتیجه رقابت را به تساوی می کشاند. به اعتقاد رئیس فدراسیون و کارشناسان این رشته ورزشی، برگزاری این سطح مسابقات تاکنون در شطرنج کشور بی سابقه بوده و علاوه بر بالا بردن ریتینگ و رشد کیفی ورزشکاران جوان ایرانی، زمینه افزایش اعتماد به نفس آنها را در عرصه های بین المللی فرآهم می کند.