شهردار رشت در جلسه با مدیران مناطق پنجگانه شهری نسبت به لزوم تسریع آسفالت ورودی های شهر رشت و محلات همچنین معرفی پروژه‌های عمرانی شاخص مناطق در سال ۱۴۰۱ تاکید کرد.

به گزارش  ندای گیلان از رشت،سید امیر حسین علوی شهردار رشت در جلسه با معاون برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی، مدیران مناطق پنجگانه شهری و مدیر برنامه و بودجه که در شهرداری منطقه چهار برگزارشد، تلاش جهادی را راهبردی که باید در دستور کار همه مدیران قرار داشته باشد خواند و اظهار داشت: با حرکت بر مبنای برنامه‌ ریزی کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت می‌توانیم نیازهای شهر و شهروند را به تدریج عملیاتی کنیم.

شهردار رشت در خصوص روند انجام پروژه‌های آسفالت مسیرهای مواصلاتی ورودی به رشت هم مطالبی ابراز داشت و ضمن استماع گزارشات مدیران مناطق در این خصوص عنوان کرد: بهسازی آسفالت ورودی های شهر که در حال اجراست ، سرعت بیشتری به خود گیرد.

سید امیر حسین علوی کاشت درخت را یکی از بهترین روشها برای بهبود فضای سبز شهری دانست و تصریح کرد: اهمیت درخت و درختکاری با توجه به مشکلات زیست محیطی غیرقابل انکار است اما انتظار دارم به جای کاشت نهال و برای افزایش زیبایی بصری در سطح شهر از درختان با عمر بالا و مناسب محیط شهری استفاده شود.

وی به برنامه عزم خدمت و پروژه آسفالت محله محور اشاره کرد و افزود: در مورد اصلاح، رنگ‌آمیزی، نصب تابلو و چراغ روی سرعت‌ گیرهای سطح شهر هم انتظار می رود که فرآیند آن با اهتمام مدیران مناطق سریعاً عملیاتی شود.

شهردار رشت در این جلسه نسبت به معرفی چند پروژه‌ عمرانی شاخص در هر منطقه در سال ۱۴۰۱ تاکید کرد و افزود: مدیران مناطق پنجگانه باید چند پروژه‌ عمرانی شاخص و زیرساختی خود را سریعا اعلام کنند تا بر اساس آن تخصیص اعتبارات پروژه ها در بودجه سال ۱۴۰۱ لحاظ شود.

مدیران مناطق پنجگانه شهر رشت نیز در این جلسه هر کدام پیشنهادها و  نظرات خود را در باره بودجه، آسفالت، درختکاری، برنامه ریزی نیروی انسانی، تخصیص اعتبار به پروژه‌های عمرانی، بررسی چارت نواحی نمونه و … اعلام کردند.