وزیر اطلاعات گفت: بنده قول می‌دهم که تمامی خواسته‌های بحق مردم آستارا را که توسط فرماندار محترم این شهرستان اعلام گردید شخصاً از طریق سازمان‌ها و وزارت‌خانه‌های مربوطه پیگیری نمایم.

به گزارش خبرنگار ندای گیلان از آستارا در پی سفر دکتر روحانی به استان گیلان، وزیر اطلاعات ایران بعنوان نماینده ایشان وارد این شهر شد و مورد استقبال رسمی رؤسای ادارات، فرمانده‌هان نیروی های نظامی و انتظامی، فرمانده سپاه، فرماندار و امام جمعه این شهرستان قرار گرفت.

وی در بدو ورود به آستارا از گلزار شهدای این شهر دیدار کرد و ضمن ذکر فاتحه بر روح شهیدان جنگ تحمیلی برای شادی روح آنان دعا نمود و پس از پایان این مراسم و طی برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته در مصلای این شهرستان حاضر شد تا نماز جماعت مغرب و عشاء را با حضور جمعی از مردم و مسئولین شهر به امامت حجت الاسلام حافظ نیا اقامه نماید.
دکتر علوی قبل از اقامه نماز مغرب و عشاء طی سخنانی ضمن تشکر از استقبال خوب مردم و مسئولین آستارایی و رساندن سلام رئیس جمهور به مردم این شهر گفت: آستارا شهرستانی است که من از دیرباز به این مکان و مردمان آن ارادت خاصی داشتم و هر وقت در سفرهای خود از این منطقه عبور می‌کردم، احساس مثبت و خوبی به بنده دست می داد و به همین خاطر بنده همیشه آرزو می‌کردم که خداوند متعال دلهای این عزیزان را شاد و لب‌هایشان را سرشار از خنده نماید، چرا که مردمان این منطقه شایسته تمامی خوبی‌ها هستند.
وی همچنین با اشاره به موقعیت مکانی این منطقه افزود: شهرهای بسیاری در ایران بودند که فاصله زیادی با شوروی سابق داشتند ولی تحت تأثیر افکار کمونیستی قرار گرفتند و عقاید آنان را پذیرفتند، اما شهری مانند آستارا با اینکه دیوار به دیوار یک کشور کمونیستی بود ولی نه تنها از حاکمیت اندیشه مارکسیستی بر شوروی سابق و شهرهای جمهوری آذربایجان امروزی تأثیری نپذیرفت بلکه بر عکس بر باورهای دینی و ارزش‌های اعتقادی خودش پا فشرد و خود را بعنوان مردمی بافرهنگ و با اندیشه و متدین و متعهد در دوران انقلاب اسلامی و جنگ تحمیلی به همه شناساند.
دکتر علوی در ادامه گفت: دشمنان ایران با خیال باطل خود فکر می کردند که ایرانیان جشن چهل سالگی انقلاب‌شان را نخواهند دید، ولی مردم ایران در شرایطی این جشن را برگزار کردند که به گواه تمام شاهدان، حضور مردم در آن مراسم بسیار گسترده‌تر از گذشته بود که باید گفت دشمن از همین حضور مردم می‌هراسید و تمامی این فشارها و تحریم‌ها در جهت هر چه کم رنگ‌تر کردنِ این حضور مردمی بود چرا که می‌پنداشتند هر چه فشارها را بر مردم ایران بیشتر کنند، بین مردم و نظام و دولت و رهبری فاصله خواهد افتاد و در آن صورت می‌توانند به اهداف پلید خود دست یابند که زهی خیال باطل! و باید گفت که تمامی این‌ها نتیجه نادانی آنهاست.
وی با شاره به تشدید تحریم‌ها از طرف امریکا نیز گفت: چهل سال است که این تحریم‌ها شروع شده و مال دیروز و پریروز هم نیست چرا که آنها وقتی در گذشته دیدند که تحریم‌ها اثر ندارد حتی کشور ما را مورد حمله نظامی هم قرار دادند، اما ملت ایران در مقابل تمامی این تهدیدات ایستاد و باعث شد که دشمنان از موضوع خود عقب نشینی نمایند و این مهم جز در نتیجه وحدت و همدلی و اتحاد ایرانیان بدست نمی‌آمد.
وزیر اطلاعات همچنین گفت: هدف اصلی دشمن از تمامی این دسیسه‌ها علاوه بر مطالبی که عرض کردم ضربه زدن به امنیت ماست و برای همین با استفاده از تمام ظرفیت‌های خود قصد دارد امنیت ایران و ایرانی را خدشه‌دار نماید که جز در یکی دو مورد هرگز موفق به این کار نبوده‌ و درست بر این اساس است که در همین چند روز گذشته ما توانستیم سه تیم تروریستی در غرب کشور را که قصد تعرض به امنیت ما را داشتند شناسایی و معدوم نماییم.
وی در خاتمه ضمن تشکر و قدردانی مجدد از استقبال خوبی که در این شهرستان از وی شد، گفت: بنده قول می‌دهم که تمامی خواسته‌های بحق مردم آستارا را که توسط فرماندار محترم این شهرستان اعلام گردید شخصاً از طریق سازمان‌ها و وزارت‌خانه‌های مربوطه پیگیری نمایم.
گفتنی که دکتر سید محمود علوی پس پایان مراسم در مصلای مسجد جامع آستارا از گمرک، پایانه و پل مرزی این شهرستان دیدار بعمل آورد و پس از صرف شام در هتل اسپیناس این شهرستان راهی مرکز استان شد.