رئیس هیات فوتبال شهرستان انزلی از رونمایی از تندیس سیروس قایقران در هجدهمین سالگرد درگذشت کاپیتان اسبق تیم ملی در این شهر ساحلی خبر داد.

به گزارش ندای گیلان،محمود رمضانی عصر یکشنبه با اشاره به تشکیل ستاد بزرگداشت سیروس قایقران در بندرانزلی اظهار کرد: علاوه بر رونمایی از تندیس، هشتمین همایش بزرگداشت سیروس قایقران نیز در سالن همایش های اداره ارشاد انزلی برگزار می شود.
وی خاطر نشان کرد: در بین دو نیمه دیدار ملوان بندرانزلی مقابل پرسپولیس تهران نیز مراسم ویژه ای به جهت گرامیداشت یاد این فوتبالیست نام آور در ورزشگاه تختی انزلی برگزار می شود.
سیروس قایقران در سال 1356 و در سن 16 سالگی به عنوان یکی از مهره های اصلی در تیم های نوجوانان و جوانان ملوان استعداد خود را به نمایش گذاشت و با مهارت های منحصر به فردش ملوان را به رتبه قهرمانی باشگاه های گیلان رساند.
وی در سال 1363 به تیم ملی دعوت شد و در سال 67 تنها فوتبالیست شهرستانی بود که بازوبند کاپیتانی تیم ملی ایران دربازی مقابل قطر به بازوی او بسته شد.
تیم ملی ایران با کاپیتانی سیروس قایقران در سال 67 به مقام سوم در جام ملت های آسیا دست یافت و در سال 69 پس از 20 سال تیم ملی فوتبال ایران با گل به یاد ماندنی سیروس قایقران در بازی های آسیایی پکن ، قهرمان آسیا شد.
کاپیتانی 21 بازی از 43 بازی رسمی در تیم ملی، قهرمانی جام حذفی کشور، مقام سومی در جام ملت های آسیا 1988 ، قهرمان گروه مقدماتی آسیا با ملوان بندرانزلی و قهرمانی در بازی های آسیایی پکن به همراه تیم ملی در کارنامه کاپیتان اسبق تیم ملی وجود دارد.
سیروس در سال 72 به عنوان بازیکن و سپس مربی به تیم کشاورز تهران و سپس تیم دسته دومی مسعود هرمزگان پیوست و اوایل سال 77 در راه بازگشت از تعطیلات نوروزی در حالیکه همراه فرزند، همسر و برادر همسرش با اتومبیل خود عازم تهران بود، حوالی امامزاده هاشم در اثر تصادف خود و فرزندش (راستین) جان به جان آفرین تسلیم کردند.