خسرو معتضد در وطن امروز نوشت :اختراع اینترنت از ابداعات بزرگ متخصصان و کارشناسان بوده و در خور قدردانی توأم با اعجاب است؛ براستی همان جام‌جم افسانه‌ای. متاسفانه در کشور ما همانگونه که انسان تحت تاثیر سرعت در خبررسانی فضای مجازی آن هم به ساعت و دقیقه قرار می‌گیرد، عده‌ای از وطن‌فروشان و اجامر و […]

خسرو معتضد در وطن امروز نوشت :اختراع اینترنت از ابداعات بزرگ متخصصان و کارشناسان بوده و در خور قدردانی توأم با اعجاب است؛ براستی همان جام‌جم افسانه‌ای. متاسفانه در کشور ما همانگونه که انسان تحت تاثیر سرعت در خبررسانی فضای مجازی آن هم به ساعت و دقیقه قرار می‌گیرد، عده‌ای از وطن‌فروشان و اجامر و بیکارگان به این ساحت راه یافته و کثیف‌ترین واژگان را که نشانگر عقده‌های درونی و انباشتگی تعفن‌آمیز ارواح خبیث شریرشان است، نوشته و در معرض نمایش می‌گذارند و نه فقط به دین و مذهب و اعتقادات بلکه به اخلاق، شرافت و سنگپایه‌های میهن‌دوستی و یکپارچگی ملی اهانت می‌کنند و حتی وارد حریم خانوادگی مردم می‌شوند.

بسیار متاسف شدم وقتی دیدم تصاویر خصوصی مردم را که فرضا در خانه و خانواده خود ثبت کرده‌اند، دزدیده یا از دوربین یا موبایل یا فضای مجازی کسانی به دست آورده‌اند، منتشر می‌کنند و از آنان که در تلویزیون و سینما به خدمت مشغولند و سال‌های سال با سریال‌ها و فیلم‌های خود توجه مردم را جلب کرده و جزو خدمتگزاران فرهنگ کشورند، به زشتی و حتی با مونتاژ تصویر به صورت زننده و با واژگان اهانت‌آمیز یاد می‌کنند. من یک سیستم بیگانه هدفمند را پشت‌سر این قضایا می‌بینم. گاهی مقدسات مردم را مورد اهانت قرار می‌دهند و حتی رسول خدا(ص) و ائمه‌اطهار(ع) و مراقد مبارک از اهانت و گستاخی این داعشی‌های دیجیتالی مصون نیستند.

اجازه دارند در نهایت فقر سواد و دانش به هر چهره سیاسی، فرهنگی، اقتصادی و نظامی توهین کنند. دچار یک نوع بیماری جنسی- سادیستی- مازوخیستی پیشرفته با جراحات ناشی از سرخوردگی روحی هستند. از هم‌میهنان خود نفرت دارند و به عموم مردان، زنان، دختران و حتی پسران و کودکان ایرانی اهانت می‌کنند.

بدون نام و نشان به دیگران توهین و شایعه‌پراکنی می‌کنند. داستان‌های کثیف جعلی از فساد جنسی اشباع‌شده در جامعه می‌سرایند. با عبارات ابتدایی یک‌کلاغ، چهل‌کلاغ کرده و جوانان و نوجوانان را به بی‌بندوباری جنسی، بی‌دینی، بی‌وطنی، نهیلیسم و پوچ‌گرایی تشویق می‌کنند. هر روز خبر مرگ یا قتل شخصیتی را می‌دهند. به دروغ مرگ مثلا عزت‌الله انتظامی هنرمند متین یا استاد محمدعلی کشاورز را شایع می‌کنند. کلیپ‌های دروغ و جعلی می‌گذارند.

تصاویر زن رقاصه بدنام جلفی را که در تل‌آویو در سرزمین اشغال شده یا حیفا یا عکا در حال رقص و آوازخوانی در مجلس عروسی‌ای بود به عنوان خانه‌ای در تهران جازده بودند ولی به علت بی‌سوادی فراموش کرده بودند پرچم ستاره داوود اسرائیل را از کلیپ حذف کنند! اجامر از نظر بی‌سوادی و بی‌شعوری سرآمد، نادانی توأم با حماقت، تصاویری به اصطلاح تاریخی می‌گذارند و حتی نمی‌دانند مربوط به چه زمانی است. با ناموس و شرافت همه مردم بازی می‌کنند. تلاش آنان این است جامعه ایران را جامعه‌ای شکسته، مفلس، پشیمان از انقلاب، دلبسته و شیدای زندگی غربی، آزرده از دین، اخلاق، میهن و شعائر نمایانند. تجزیه‌طلبی و قوم‌گرایی را بشدت رواج می‌دهند. برای ایرانی ترک دلیر و رشتی و مازندرانی و عرب و بلوچ متلک‌ها می‌سازند و کلمات مستهجن را درباره کیان خانواده به کار می‌برند.

مرا که از ایران، وحدت و عظمت ایران می‌گویم تحریفگر تاریخ می‌نامند، زیرا اراذل و اوباش بی‌سواد شعور درک گفته‌ها و نوشته‌های مرا ندارند.

تصاویر مستهجن پورنو را در صفحات مجازی قرار داده و از عکس دختران و زنان ایرانی که به‌گونه‌ای از طریق اینترنت به آنها دست‌یافته‌اند سوءاستفاده کرده و کلماتی به کار می‌برند که روسپیان و قوادان مراکز پلشت قدیم جنوب تهران نیز از به زبان آوردن آن طفره می‌رفتند و امتناع داشتند. اینان ادب را خورده و حیا را قی کرده‌اند. گویا اجازه دارند به صدر و ذیل اهانت کنند. شناسایی و بازداشت 450 تن از این اجامر و اوباش که متاسفانه از مدرن‌ترین و به‌روزترین اختراع سودمند جهان سوءاستفاده شریرانه می‌کنند، در هفته‌های اخیر تعداد زیادی از آن اراذل و اشرار را از دستیابی به اینترنت محروم کرده است. اگر این پشتکار و سختگیری نهادهای مسؤول ادامه یابد و این اشرار رذل که با آبرو و حیثیت ملت ایران بازی می‌کنند و می‌خواهند یا دستور دارند ملت ایران را مردمی ذلیل و بی‌آبرو، ناامید، پریشان، شکم و شهوت‌پرست و عاری از اخلاق معرفی کنند، تحت پیگرد و مجازات‌های قانونی قرار گیرند، ساحت اینترنت از تاخت و تاز مشتی اراذل و اوباش[که شنیده‌ام گهگاه باجگیری‌ هم می‌کنند] زدوده خواهد شد.

اینان در حکم ستون پنجم دشمنان ایران هستند و باید در زندان یا در دارالمجانین جا گیرند و جوانان و نوجوانان از وساوس کثیف آنان رهانده شوند. به خانواده‌های ایرانی توصیه می‌کنم این نارنجک‌ خطرناک را که روح و جسم فرزندان‌تان را آلوده می‌کند تحت نظارت قرار دهید. وزارت ارتباطات در وظایف خود کوتاهی می‌کند و به عللی که نمی‌دانیم از فیلتر کردن سایت‌های پلشت غفلت می‌ورزد.

سایت‌ها و کانال‌های کثیف باید تعطیل شوند. اراذل و اوباشی که از سوی یک تعداد سازمان‌های خرابکار یا مشتی از دیوانگان جنسی سعی می‌کنند جوانان ایرانی را به هوسرانی، بی‌اخلاقی و دزدی ناموس ترغیب کنند باید به کیفر برسند و برای هر یک از آنان پرونده و سابقه‌ای تشکیل شود که در صورت تکرار تحت پیگرد قرار گیرند. من این مطالب پلشت و کثیف را تصادفی نمی‌دانم؛ کشوری، سازمانی، گروهی ضدایرانی یا خائن و مزدور ماموریت دارند بذر فساد و بداخلاقی و شرارت و خلافکاری را در خاطر پاک و معصوم جوانان ایرانی بکارند و آنان را به مجریان بی‌منطق امیال بیگانگان تبدیل کنند. کامنت‌گذاری در زیر نظرات، سابقه طولانی در مطبوعات و مجلات بین‌المللی دارد. کسانی که صفحات اول یا آخر مجلات معروف جهان را می‌خوانند می‌بینند که خواننده یا مخاطب حق دارد نظرات انتقادآمیز خود را به نظر مدیران و سردبیران نشریات برساند. نام و نام‌خانوادگی و حتی نشانی پیام فرستندگان مشخص است.

در اینجا صاحب یک سایت درپیتی و گمنام که از فلان مقام اداری یا فرهنگی یا اقتصادی به دلایلی خوشش نمی‌آید خبر یا مقاله یا مصاحبه‌ای درباره او روی سایت می‌گذارد و زیرش خودش و دارو دسته‌اش کامنت‌های بی‌ادبانه‌ای می‌گذارند. معمولاً کامنت‌ها حکایت از بی‌سوادی و تهی بودن فرد کامنت‌گذار می‌کند. یک بی‌ادبی اوباشگرانه در این کامنت‌ها دیده می‌شود. اطلاع دارید که حتی به فوتبالیست‌های دیگر کشورها فحاشی ناموسی می‌کنند. در خود ساحت کشورمان به هر کسی هتاکی می‌کنند.

باید به این وضعیت نظم و ترتیبی داده شود و اراذل و اوباش از ساحت فضای مجازی رانده شوند و هر پرخاشگر نادانی به خود اجازه هتاکی به دیگران ندهد.

در چنین وضع و حالی است که متاسفانه بیگانگان در شبکه‌های ماهواره‌ای و بدتر از آن در فضای مجازی رسوخ و نفوذ کامل دارند و سعی می‌کنند جوانان را تحت تاثیر قرار دهند و حتی قبح زنا را بزدایند و صدها کانال پورنو و جنسی راه‌اندازی کرده؛ داستان‌های کثیف و وقیح را به چشم جوانان کم سن و سال ایرانی می‌رسانند. اخیرا کانال‌های داخلی زیادی در فضای مجازی راه‌اندازی شده که مضامین ایرانی و اسلامی و اخلاقی و علمی و بهداشتی دارند و خوشبختانه تعدادشان در تلگرام رو به افزایش است. سکوت کار درستی نیست و یکی از بهترین روش‌ها همین افزودن کانال‌های پاک ایرانی است که جواب هجمه بیگانگان و ایادی آنها را بدهند.

در کلیپی که یک باند تجزیه‌طلب فراری رسوا تهیه کرده بودند شخصی دیده می‌شد که در قسمتی از بالای پلکان یک فروشگاه در تبریز در حال ادرار بود. کاملا مشخص بود یک گروه با تمهیدات قبلی و با برنامه‌ریزی بی‌شرمانه‌ای این صحنه را تدارک دیده و در پایان کلیپ عبارت قبیحی نسبت به شیخ صفی‌الدین اردبیلی بیان می‌شد.

کاملا مشخص بود یک گروه تجزیه‌طلب که میل دارد آذربایجان از ایران جدا شود و به سلسله صفویه کینه فراوان دارد که نگذاشته آرزوی سلاطین خونخوار عثمانی برآورده شود، برای توهین به صفویان این کلیپ زشت و کثیف را تهیه کرده و از پیش مقدمات امر کاملا مهیا شده است. ایران سرزمینی کهن و درخشان‌ است. در طول تاریخ فقط زمانی که ما ضعیف، خواب‌آلود و بی‌خبر بودیم بیگانگان توانسته‌اند یک‌میلیون و 200 هزار کیلومتر از خاک ایران را از کشورمان جدا کنند. نسل امروز اما با وجود ضعف دستگاه‌های تبلیغاتی و رسانه‌ای کشور و برنامه‌ریزی‌های موذیانه و حساب‌شده شبکه‌های ماهواره‌ای بیگانه‌ساخته و نیز فضای مجازی آلوده، اجازه تجدید زمان‌های تلخ گذشته را نخواهد داد.