مدیرکل آموزش‌وپرورش استان گیلان از خریداری و ثبت سفارش کتاب‌های درسی در کلیه پایه‌های تحصیلی تا تاریخ ۲۰ خرداد خبر داد و افزود: تاکنون ۸۰ درصد کتاب‌های پایه تحصیلی ابتدایی در استان گیلان خریداری‌شده است .

به گزارش ندای گیلان،نادر جهان‌آرای امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به آغاز پیش‌فروش کتاب‌های درسی در کلیه مقاطع تحصیلی اظهار کرد: مدیران و دانش‌آموزان کلیه واحدهای تحصیلی می‌توانند با مراجعه به سایت و با خیالی آسوده به‌صورت تکی و یا گروهی به خرید و سفارش کتاب بپردازند.

وی با بیان اینکه دانش‌آموزان برای خرید کتاب هیچ عجله‌ای از خود به خرج ندهند گفت: سایت از ۹ روز گذشته و تا تاریخ ۲۰ خرداد باز و هیچ‌گونه نگرانی از بابت تمام شدن کتاب وجود ندارد و در صورت تمام شدن کتاب هم تمهیدات لازم اندیشیده شده است.

مدیرکل آموزش پرورش استان گیلان با اذعان به اینکه تاکنون ۸۰ درصد کتاب‌های پایه تحصیلی ابتدایی در استان گیلان خریداری‌شده است تصریح کرد: به‌طور متوسط هرساله ۳۳ هزار دانش‌آموز در یک‌پایه تحصیلی در استان گیلان تحصیل‌کرده و بر این اساس همکاران در آموزش پرورش با مکاتباتی که با تهران داشتند موفق به خریداری ۸۰ درصد کتاب‌های شش‌پایه ابتدایی شده تا در اختیار دانش‌آموزان قرار دهند.

جهان‌آرای با تأکید بر اینکه دانش‌آموزان در کلیه مقاطع تحصیلی در صورت نیاز می‌توانند به کتاب‌فروشی‌های شهر خود مراجعه کنند افزود: در صورت تمام شدن کتاب در سایت اولیای دانش‌آموزان می‌توانند در تاریخ مقرر که از طرف آموزش پرورش اعلام می‌شود به کتاب‌فروشی‌های محل خود مراجعه و کتاب خود را خریداری کنند.

به گزارش ندای گیلان  سامانه فروش و توزیع مواد آموزشی به ادرس  www.irtextbook.com به این منظور اختصاص داده شده است. برای ورود به سامانه کلیک کنید(+)