مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با اشاره به اینکه سیاست احیای انجمن ها در دستور کار این اداره کل قرار دارد، گفت: استفاده از ظرفیت های مردمی و هنرمندان زمینه ساز کسب موفقیت است.

به گزارش ندای گیلان از لاهیجان، رضا ثقتی در همایش استانی «مشق آیه‌ها» در لاهیجان با بیان اینکه رویکرد اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان تمرکز زدایی و برگزاری رویدادهای فرهنگی و هنری در سطح شهرستان‌ها است، اظهار کرد: بسیاری از هنرمندان برجسته گیلان در شهرستان‌ها فعالیت دارند به همین منظور به دنبال استفاده حداکثری از این ظرفیت‌ها است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با اشاره به اینکه اختتامیه رویدادهای هنری در رشت برگزار می‌شود، تصریح کرد: اختتامیه همایش «مشق آیه‌ها» در آینده نزدیک و با حضور هنرمندان در رشت برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه رویدادهای هنری پس از دو سال قوت تازه ای به خود گرفته است، افزود: روزانه حدود ۲۵ رویداد هنری در گیلان برگزار می‌شود و امیدواریم این روند امسال با پتانسیل بالایی ادامه یابد.

ثقتی با اشاره به اینکه اداره و معاونتی موفق است که از قدرت و ظرفیت مردم و هنرمندان استفاده کند، بیان کرد: سیاست احیا و تقویت انجمن‌ها در دستور کار ارشاد است و اگر اداره‌ای نتواند انجمن‌های خود را احیا کند عملاً پیشرفتی در کار خود ندارد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان افزود: احیای انجمن‌ها در ادارات سبب استفاده از طرفیت‌های مردمی، به روز شدن ظرفیت ادارات و بهره مندی از توان هنرمندان می‌شود.

وی با بیان اینکه انجمن خوشنویسان در رأس همه انجمن‌ها قرار دارد، گفت: خوشنویسی ریشه قوی ایرانی اسلامی دارد و این ظرفیت عظیم در شهرستان لاهیجان وجود داشته و می‌توان آن را در سطح استان گسترش داد.

ثقتی با اشاره به اینکه هنر قدرتمندترین ابزار برای انتقال ارزش‌ها و مفاهیم است، تصریح کرد: هنرمندان ذهن پاک و هنر متعهدی دارند که باید از آن برای ارتقای سطح فرهنگ جامعه بهره برد.