مدیرکل میراث فرهنگی گیلان از احداث موزه باستان شناسی و مردم شناسی شرق گیلان در املش خبر داد و گفت:کلنگ احداث این موزه به زمین زده شد و در سال گذشته 100 میلیون تومان اعتبار برای احداث آن اختصاص یافته است.

به گزارش ندای گیلان، کلنگ موزه باستان شناسی و مردم شناسی شرق گیلان در املش به زمین خورد.
پیرو بخشنامه استاندار گیلان مبنی بر حضور مدیران کل دستگاه های اجرایی در سطح شهرستانها ، دکتر شهرود امیرانتخابی مدیرکل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری گیلان در شهرستان املش حضور یافت و با فرماندار این شهرستان نشست داشت.
مدیرکل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان گیلان در این نشست با اشاره به اینکه شهرستان املش با بیش از 3500 سال قدمت یکی از کهن ترین شهرستانهای تاریخی گیلان است افزود : بیش از 1500 اشیاء شناسایی شده علمی در این شهرستان کشف گردید که این اشیا هم اکنون در موزه رشت نگهداری می شوند .
امیر انتخابی یکی از اهداف اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان را در طرح های گردشگری ،ساخت موزه در شهرستانهای تاریخی عنوان کرد و گفت : یکی از مهمترین شهرستانهایی که درصدد احداث موزه هستیم شهرستان املش است .
وی در ادامه تصریح کرد : بدین منظور زمینی را در لگموج بخش مرکزی شهرستان املش با اعتبار 660 میلیون تومان به مساحت 3200 متر مربع خریداری شده که در سال گذشته 100 میلیون تومان اعتبار برای احداث موزه املش اختصاص یافت که انشاالله در سال های آینده تداوم خواهد داشت .
فرماندار املش هم در این نشست ضمن بررسی طرح ها و مشکلات این شهرستان گفت ؛ مهمترین مشکلات این شهرستان راه اندازی خانه مسافر ، راه اندازی موزه مردم شناسی شرق گیلان ( کهنه گوراب ) ، بازارچه صنایع دستی ، آب بندان زربیجار شهر املش ، عمارت تقی صوفی ، خانه ییلاقی امان اله خان در روستای اُمام و طرح گردشگری ملک آقای حاجیان در بخش رانکوه در حوزه گردشگری می باشد .
همچنین در حاشیه این نشست طی بازدید از بناهای تاریخی و تاسیسات گردشگری شهرستان ، مراسم کلنگ زنی احداث موزه باستان شناسی و مردم شناسی شرق گیلان در منطقه باستانی لگموج با حضور مسئولین برگزار شد.