معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: سومین پل بین المللی آستارا در حد فاصل ۵۰ متری ضلع شمالی پل ریلی به عنوان یک پل اتومبیل رو احداث می‌شود.

به گزارش ندای گیلان از آسنارا،خیر الله خادمی  در جریان برگزاری نشست معاونان وزرای راه ایران و آذربایجان در جمع خبرنگاران با بیان اینکه این پل اتومبیل رو چهار خطه ۹۷.۵ متر طول و ۳۰.۶۰ متر عرض دارد، اظهار کرد: این پروژه در مدت ۱۵ ماه با مشارکت وزارت راه و شهرسازی و شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل ایران و آژانس ایالتی راه اتومبیل رو و وزارت حمل و نقل، ارتباطات و فناوری‌های پیشرفته جمهوری آذربایجان احداث می‌شود.

وی افزود: با تکمیل این پروژه تردد کامیون‌ها از مرز آستارا به یکهزار دستگاه در روز که ۵۰۰ ورودی و ۵۰۰ خروجی افزایش می‌یابد.

معاون وزیر راه با اشاره به اینکه تعامل و ارتباطات خوبی در زمینه‌های ریلی بین دو کشور برقرار است، افزود: امیدواریم این ارتباط در حوزه‌های جاده‌ای هم گسترش یابد.

خادمی با بیان اینکه دو برنامه مهم اتصال مسیر ریلی شمال – جنوب کشور را از خلیج فارس تا مرز آستارا در دستور کار داریم، گفت: افزایش ظرفیت جاده‌ای با تکمیل آزادراه قزوین – رشت تا آستارا از دیگر برنامه‌های در دست اجرا است.