سرپرست معاونت حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای گیلان از اجرای 16 پروژه ساماندهی رودخانه های گیلان از محل بند "و" تبصره 8 قانون بودجه 1399 در گیلان خبر داد.

به گزارش ندای گیلان از رشت، محمد جواد خانی پور با اعلام این خبر افزود : بند “و” تبصره ۸ قانون بودجه سال ۱۳۹۹ به منظور تامین بخشی از کسری اعتبار طرح های مورد نیاز مهندسی رودخانه برای ساماندهی رودخانه های مستعد سیلاب در نظر گرفته شده است .

سرپرست معاونت حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای گیلان گفت : بند فوق الذکر این اجازه را به آب های منطقه ای می دهد که طی فرایند قانونی ، بهره برداری از مصالح مازاد رودخانه ای را در قالب قرارداد مشارکت عمومی یا خصوصی به پیمانکاران واگذار و از محل منابع مذکور نسبت به اجرای اقدامات پیشگیرانه مرتبط با طرح های مذکور و بازسازی و رفع خسارات ناشی از سیلاب اقدام نمایند.

وی  با اعلام اینکه در واقع هدف از این بند قانونی تسریع در اجرای عملیات ساماندهی ، لایروبی و آزادسازی مسیر رودخانه ها و مسیل ها به منظور کاهش خسارات ناشی از سیلاب هاست ، گفت : در حال حاضر از محل بند “و” تبصره ۸ قانون بودجه ۱۳۹۹ ، شرکت آب منطقه ای گیلان ۱۶ طرح در استان در دست اجرا دارد.

خانی پور تشریح کرد : اجرای پروژهای بند “و” تبصره ۸ قانون بودجه ۹۹ در حال حاضر در نقاط مختلف استان گیلان از جمله ، ساماندهی رودخانه کرگانرود تالش ، ساماندهی رودخانه کیارود رودسر ، ساماندهی بخشی از رودخانه سفیدرود در لوشان و ساماندهی بخشی دیگر از رودخانه سفید رود  حد فاصل رستم آباد و رودبار با پیشرفت فیزیکی ۲۰ الی ۶۰ درصدی در حال اجرا می باشد .