استاندار گیلان با تاکید بر تأمین اقلام موردنظر و ثبات قیمت محصولات در بازار گفت: هرچقدر نظارت و بازرسی‌ها در بازار بیشتر شود، حس آرامش در بین مردم بیشتر خواهد شد، لذا اثرات نظارت در بازار برای مردم قابل ‌لمس باشد.

به گزارش ندای گیلان از رشت، ارسلان زارع در جلسه تنظیم بازار با اشاره به افزایش تقاضا برخی از محصولات و اقلام در آستانه فصل پاییز اظهار داشت: با توجه به در پیش بودن فصل بازگشایی مدارس، دانشگاه‌ها و آموزش عالی لازم است نظارت در بازار بیشتر شود.

وی حفظ امنیت و آرامش اجتماعی را اولویت مهم دولت برشمرد و افزود: هرچقدر نظارت و بازرسی‌ها در بازار بیشتر شود، حس آرامش در بین مردم بیشتر خواهد شد، لذا باید نظارت در بازار برای مردم قابل‌لمس باشد.

استاندار گیلان با تاکید بر اطلاع‌رسانی برنظارت صورت گرفته تصریح کرد: باید برخوردهایی که توسط مراجع نظارتی با متخلفین صورت می‌گیرد و همچنین کسانیکه به آرامش بازار کمک می‌کنند به مردم اطلاع‌رسانی شود.

وی با بیان اینکه در شرایط کنونی کشور لازم است همه دستگاه‌های دولتی و بخش خصوصی با تشریک ‌مساعی اقلام مصرفی مردم را تأمین کنند، اظهار داشت: گیلان قطب تولید محصولات کشاورزی کشور است به‌گونه‌ای که سالانه سه میلیون تن محصولات کشاورزی را تولید می‌کند اما باید در بعد نظارتی نیز بیشتر تلاش شود.

 زارع با بیان اینکه بالغ‌بر یکصد هزار واحد صنفی در گیلان وجود دارد، افزود: باید ضمن تشویق‌ صنوف قانون‌مند و مردم مدار، تعزیرات حکومتی و سازمان‌های نظارتی با صنوف متخلف قاطعانه برخورد شود.

وی با اشاره به نوسانات تولیدی و قیمتی در بازار کاغذ خاطر نشان کرد: باید پیگیری‌های لازم در خصوص بازار کاغذ هم‌اکنون از سوی دستگاه‌های متولی با توجه به افزایش نیاز بازار در آینده دنبال شود.