ندای گیلان:اتوبوس ایرانی که از پایانه مرزی بازرگان وارد خاک ترکیه شده بود، در مسیر دوغوبایزید به شهر وان این کشور مورد حمله مسلحانه قرار گرفت

به گزارش ندای گیلان این حادثه حوالی ساعت 10 روز جمعه به وقت محلی و ساعت 11.30 به وقت تهران در منطقه سون کایا در نزدیکی چالدران در مسیر دوغوبایزید به وان اتفاق افتاد.

حسین قاسمی کنسول ایران در ارضروم گفت: حال عمومی سایر مسافران خوب است و به شهر وان منتقل شده اند.

به گفته قاسمی در این حمله یک نفر که هنوز هویت و تابعیت وی نیز روشن نشده از ناحیه سر به شدت زخمی شده بود، در بیمارستان جان سپرده است.

تلاشهای کنسولگری جمهوری اسلامی ایران در ارضروم در خصوص کسب اطلاعات بیشتر از حادثه ادامه دارد.

در این میان خبرگزاری آناتولی نیز گزارش داد در حمله مسلحانه به اتوبوس ایرانی در منطقه چالدران چهار نفر زخمی شدند.

بنابراین گزارش مصدومین حادثه به بیمارستان وان منتقل شده اند.

هنوز هیچ گروهی مسوولیت این حمله را به عهده نگرفته است و عملیات نیروهای امنیتی در منطقه برای دستگیری مهاجمان ادامه دارد.

ناآرامیها در ترکیه حدود سه هفته پیش پس از حمله انتحاری به فعالان هوادار کردها در شهر سوروچ در جنوب ترکیه و نزدیک مرز سوریه که 31 کشته و حدود 100 زخمی بر جا گذاشت، آغاز شد.

دولت ترکیه پس از این حمله انتحاری و ترور دو مامور پلیس گویا با عنوان انتقام گیری از این حمله انتحاری، به آتش بس دو ساله با حزب کارگران کرد ترکیه ( پ .ک . ک) پایان داد و حملات هوایی به مواضع پ.ک.ک در عراق را آغاز کرد.

دهها مامور پلیس و نیروی نظامی ترکیه در این ناآرامی ها کشته و یا زخمی شدند. خطوط لوله های انتقال گاز ایران به ترکیه و انتقال نفت عراق به ترکیه و خط لوله انتقال گاز آذربایجان به ترکیه در این مدت منفجر شده است.

هفته گذشته قطاری که از ایران به ترکیه می آمد و قطاری که از ترکیه به ایران می رفت مورد حمله مسلحانه قرار گرفت. در این دو حادثه یکی از کمک لوکوموتیورانان ترکیه ای زخمی و ریل و بخشی از واگن ها خسارت جزیی وارد شد که البته خوشبختانه در این دو حادثه آسیبی به مسافران ایرانی وارد نشده است. ایرنا