کمیته امداد امام گیلان اعلام کرد: شهروندان گیلانی می‌توانند نذورات نقدی خود را به مناسبت عید قربان از طریق کد دستوری تلفن همراه و شماره کارت بانکی این اداره کل اهدا کنند.

به گزارش ندای گیلان از رشت، مدیرکل کمیته امداد امام خمینی گیلان، با قدردانی از کمک‌های مردم در مناسبت‌های مختلف سال به نیازمندان، گفت: برای کمک به خانواده‌های نیازمند و ترویج سنّت حسنه قربانی، کمیته امداد گیلان آمادگی دارد مانند سال‌های گذشته، نذورات مردم نیکوکار استان را در عید سعید قربان به صورت نقدی و غیر نقدی جمع آوری کند.

عباس اهرابی با بیان اینکه نذورات مردم در کوتاه‌ترین زمان ممکن به دست خانواده‌های نیازمند گیلان خواهد رسید، افزود: مردم نیکوکار گیلان می‌توانند کمک‌های نقدی خود را برای خرید و ذبح گوسفند با شماره‌گیری #۰۱۳*۸۸۷۷* از طریق تلفن همراه و یا به شماره کارت ۶۰۳۷-۹۹۱۸-۹۹۹۵-۷۶۷۸ بانک ملّی واریز کنند.

وی همچنین گفت: این اداره کل نذورات غیر نقدی مردم شامل گوسفند زنده و گوشت گرم را دریافت و بین خانوار‌های نیازمند استان توزیع می‌کند.

مدیرکل کمیته امداد گیلان اعلام کرد: پایگاه‌های مستقر در مراکز نیکوکاری در محله‌ها و مساجد استان هم نذورات قربانی مردم را جمع آوری و بین نیازمندان همان محله توزیع می‌کنند.

عباس اهرابی با بیان اینکه ایتام و زنان سرپرست خانوار در اولویت دریافت نذورات قربانی قرار دارند، افزود: خیران و کارکنان کمیته امداد گوشت قربانی را با رعایت بهداشت کامل پس از بسته بندی و با رعایت تکریم، درب خانه نیازمندانی که از قبل شناسایی شده اند تحویل می‌دهند.

وی گفت: سال گذشته بیش از ۱۶ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان کمک‌های خیران در روز عید سعید قربان از طریق مراکز نیکوکاری و خیریه‌های استان جمع‌آوری و بین نیازمندان گیلان شد.