مدیر عامل جمعیت هلال احمر گیلان گفت: حدود ۲۵۰ نفر از امدادگران و نجاتگران جمعیت هلال احمر گیلان در ۴۴ پایگاه آماده خدمات رسانی در زمان بروز بحران هستند.

به گزارش ندای گیلان،سیاوش غلامی پیش از ظهر پنجشنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به پیش بینی اداره کل هواشناسی مبنی بر بارش برف و باران در استان برای امروز و فردا، اظهار کرد: جمعیت هلال احمر استان گیلان آماده خدمات رسانی در بحران‌های احتمالی است.

وی با بیان اینکه به همین منظور ۴۴ پایگاه امداد و نجات و ۱۶ شعبه هلال احمر در سراسر استان در آماده باش کامل هستند، افزود: در صورت بروز هر گونه بحران احتمالی تمام امکانات، تجهیزات و نیروی انسانی هلال احمر آماده خدمت رسانی به شهروندان هستند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان گیلان با اشاره به اینکه یک فروند بالگرد نیز در آماده باش کامل برای ارائه خدمت در موارد ضروری است، گفت: در صورت بروز بحران و مساعد بودن شرایط جوی از این بالگرد برای پوشش امدادی استفاده خواهد شد.

وی همچنین با بیان اینکه پیش بینی‌های لازم برای استفاده از ظرفیت تیم سگ‌های جستجو و نجات در صورت بروز بحران انجام شده است، اضافه کرد: ۸۰ دستگاه انواع خودروی امداد اعم از آمبولانس کمک دار، ست نجات، خودروهای کمک دار و خودروهای پشتیبانی جمعیت هلال احمر نیز آماده ارائه خدمت هستند.

مدیرعامل هلال احمر گیلان با اشاره به حضور و فعالیت حدود ۲۵۰ امدادگر و نجاتگر در سطح استان به صورت شبانه روز، تصریح کرد: این افراد در شعب و پایگاه‌ها مستقر و آماده ارائه خدمت در سطح جاده‌ها و محورهای کوهستانی هستند.

وی همچنین به ظرفیت ۴۳۰ خانه هلال در سطح استان گیلان اشاره کرد و افزود: سایر نیروهای داوطلب در خانه‌های هلال و کارکنان نیز در حالت آماده باش قرار داشته و در صورت نیاز با آمادگی کامل به کمک سایر نیروها خواهند رفت.

غلامی با بیان اینکه پایگاه‌های امداد و نجات و تعدادی از خانه‌های هلال بر اساس استانداردهای جمعیت هلال احمر، برای اسکان اضطراری و ارائه تغذیه در شرایط خاص مجهز شدند، ادامه داد: تلفن ۱۱۲( ندای امداد) به صورت شبانه روز، آماده دریافت گزارشات حوادث احتمالی از سوی مردم است.

وی با اشاره به توجه مردم به اعلان هشدارها، تاکید کرد: هموطنان و مسافرین برای ایمنی بیشتر به هشدارهای پلیس، راهداری و جمعیت هلال احمر توجه کنند.