فرمانده سپاه قدس گیلان از آغاز واکسیناسیون سربازان در این فرماندهی خبر داد و گفت: حفظ سلامت سربازان در اولویت سپاه و نیروهای مسلح قرار دارد.

به گزارش  ندای گیلان از رشت،سردار محمد عبدالله‌پور با اشاره به روند اجرای طرح شهید سلیمانی در گیلان، گفت: طرح شهید سلیمانی با همکاری دانشگاه علوم پزشکی و سپاه قدس گیلان در حال انجام بوده و روند واکسیناسیون به بهترین نحو در این استان در حال اجرا است.

وی با تأکید بر آمادگی سپاه قدس انجام واکسیناسیون ۱۰۰ درصدی مردم گیلان، گفت: سپاه این آمادگی را دارد تا در صورت تأمین واکسن با همکاری گروه‌های جهادی و بسیج تمام مردم را در سریع‌ترین زمان ممکن واکسینه کند.

فرمانده سپاه قدس گیلان با بیان اینکه روند واکسیناسیون سربازان در سپاه قدس در حال انجام است، تصریح کرد: با اعلام ستاد ملی مبارزه با کرونا واکسیناسیون سربازان در کشور آغاز و تاکنون پخش قابل توجه‌ای از سربازان سپاه قدس گیلان واکسینه شده‌اند.

عبدالله‌پور تزریق واکسن کرونا به سربازان را بر اساس اولویت دانست و بیان کرد: واکسن کرونا در سپاه پاسداران به سربازانی که در حین خدمت هستند تزریق می‌شود.

فرمانده سپاه قدس گیلان ادامه داد: برخی از سربازان دژبان به علت موقعیت‌های ارتباطی زیاد با سایر کارکنان در معرض خطر ابتلاء به بیماری کرونا قرار دارند و مراحل واکسیناسیون بخش اعظمی از سربازان سپاه قدس به سرعت در حال انجام است.

عبدالله‌پور با تأکید بر لزوم حفظ سلامت سربازان در پادگان‌های سپاه قدس گیلان، افزود: حفظ سلامت سربازان یکی از مهم‌ترین اولویت ستاد کل نیروهای مسلح و سپاه بوده و در همین راستا سربازان وظیفه دژبان برای مصون ماندن در مقابل ویروس کرونا واکسینه شدند زیرا باید مأموریت‌های خود را به بهترین نحو اجرایی کنند.

وی با اطمینان خاطر به خانواده‌های سربازان سپاه قدس گیلان گفت: با پیگیری‌های صورت گرفته در تلاشیم تا هرچه سریع‌تر تمامی کارکنان وظیفه سپاه قدس گیلان در تمامی شهرستان‌ها واکسینه شوند.

فرمانده سپاه قدس گیلان نقش سربازان در ایجاد امنیت در کشور را مؤثر دانست و گفت: سربازان غیور جمهوری اسلامی از هیچ تلاشی برای دفاع از مرزهای کشور و آرمان‌های انقلاب دریغ نکرده حتی در این راه شهدای بسیاری را تقدیم این نظام کردند.