مدیر خانه مطبوعات و رسانه های استان گیلان با بیان اینکه در طرح ملی مسکن برای خبرنگاران، اولویت با اعضای خانه مطبوعات و صندوق اعتباری هنر می باشد، اظهار کرد: اصحاب رسانه گیلان می توانند حداکثر تا روز دوشنبه ۱۸ مهر ۱۴۰۱ با ارسال عدد ۴ به سرشماره پیامکی ۳۰۰۰۳۴۲۴۰ ثبت نام اولیه را انجام دهند.

به گزارش ندای گیلان از رشت،مدیر خانه مطبوعات و رسانه های استان گیلان از ثبت نام اولیه اصحاب رسانه استان فاقد مسکن برای خانه دار شدن خبر داد.

میلاد ابراهیمی گفت: خبرنگاران گیلان لازم است هر چه سریعتر نسبت به ثبت نام اولیه از طریق خانه مطبوعات اقدام نمایند.

وی با اشاره به دستور استاندار گیلان در جهت تسهیل امور مرتبط با مسکن خبرنگاران اظهار کرد: با هماهنگی های به عمل آمده بین خانه مطبوعات، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و اداره کل راه و شهرسازی استان گیلان، خبرنگاران گیلانی می توانند، از تسهیلات نهضت ملی مسکن بهره مند شوند.

مدیر خانه مطبوعات و رسانه های استان گیلان افزود: متاهل یا سرپرست خانوار بودن، نداشتن زمین یا واحد مسکونی، عدم استفاده از امکانات و تسهیلات دولتی یا عمومی غیر دولتی برای خرید و یا ساخت مسکن، از جمله شرایط ثبت نام مسکن ملی ۱۴۰۱، برای دریافت وام و تسهیلات مسکن، در تهران و شهرستان ها بوده و صرفا، در صورت احراز این شرایط، استفاده از تسهیلات مسکن، ممکن می باشد.

به گفته ابراهیمی بر اساس قانون ساماندهی عرضه و تامین مسکن، متقاضیان نباید مالک هیچ گونه زمین مسکونی یا واحد مسکونی باشند و از تاریخ ۲۲/۱۱/۱۳۵۷، از هیچ یک از امکانات و تسهیلات دولتی یا امکانات و تسهیلات نهادهای عمومی غیر دولتی، برای خرید و یا ساخت مسکن استفاده نکرده باشند که این امر، در نتیجه استعلامات نهادهای ذی ربط، مشخص می شود.

وی با بیان اینکه در طرح ملی مسکن برای خبرنگاران، اولویت با اعضای خانه مطبوعات و صندوق اعتباری هنر می باشد، اظهار کرد: اصحاب رسانه گیلان می توانند حداکثر تا روز دوشنبه ۱۸ مهر ۱۴۰۱ با ارسال نام و نام خانوادگی، کد ملی  و نام رسانه را به سرشماره پیامکی ۳۰۰۰۳۴۲۴۰ ثبت نام اولیه را انجام دهند.