مشاور مدیرعامل آب و فاضلاب گیلان و نماینده مجری طرح محرومیت‌زدایی آبرسانی استان گیلان از آغاز اجرای عملیات آبرسانی به ۶۲ روستای شهرستان املش خبر داد.

به گزارش ندای گیلان از املش آریا جهانگیری  و نماینده مجری طرح محرومیت‌زدایی آبرسانی استان گیلان از آغاز اجرای عملیات آبرسانی به ۶۲ روستای شهرستان املش خبر داد.

وی با اعلام این خبر گفت: با حضور فرماندار و امام جمعه املش مراسم کلنگ زنی و اجرای عملیات بهره برداری از خط انتقال آب شرب روستای حسین آباد خرشتم (کمربندی شهر املش) و خط انتقال مخزن این روستا طی هفته گذشته آغاز شد.

وی با اشاره به اینکه با هدف رفع مشکلات آبرسانی، طرح جهاد آبرسانی در ۷۱۱ روستای گیلان با اعتباری بالغ برهزار و ۸۲۷ میلیارد تومان با مشارکت قرارگاه امام حسن مجتبی (ع) در حال اجرا می‌باشد، افزود: از این میزان اعتبار، ۱۱۰ میلیارد تومان جهت آبرسانی به ۶۲ روستای املش اختصاص یافته است.

جهانگیری بیان داشت: اجرای پروژه خط انتقال آب شرب به طول ۵ کیلومتر با اعتباری بالغ بر ۱۰ میلیارد تومان در ۳ محور چهارراه تابستان‌نشین به چهارراه کیازنیک، چهارراه تابستان‌نشین به چهارراه حاجی آباد و چهارراه تابستان‌نشین به سایت آبرسانی حسین آباد خرشتم آغاز شد.

وی؛ جمعیت بهره‌مند از اجرای این پروژه را ۱۰ هزار مشترک شهر املش و روستاهای تحت پوشش مجتمع آبرسانی حسین آباد خرشتم اعلام کرد.