رئیس پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری دایی و خواهرزاده‌ای که اقدام به آدم‌ربایی منجر به آزار و اذیت دختر ۱۷ ساله‌ای کرده بودند، خبر داد.

به گزارش ندای گیلان، سرهنگ کارآگاه مرتضی نثاری با اعلام این خبر اظهار داشت: مورخه ۱۴ شهریور ۹۷ پرونده‌ای تحت عنوان فقدان دختری ۱۷ ساله از کلانتری ۱۲۷ نارمک به پایگاه چهارم پلیس آگاهی ارجاع شد.

پدر و مادر فقدانی در اظهارات خود عنوان کردند: دخترشان ۱۲ شهریور ۹۷ منزل را به مقصد منزل مادربزرگش ترک و تاکنون مراجعه نداشته است.

با آغاز رسیدگی به پرونده، کارآگاهان پایگاه چهارم پلیس آگاهی به تحقیق از یکی از دوستان فقدانی پرداختند.

مریم پس از حضور در پایگاه چهارم پلیس آگاهی در اظهاراتش گفت: از چندی پیش فقدانی با جوانی به‌نام مسعود آشنا شده بود تا اینکه ۱۳ شهریور ۹۷ با لباس‌های پاره و خونی به منزل ما آمد و البسه‌اش را در خانه ما تعویض کرد. زمانی‌که از او درباره این وضعیت سؤال کردم گفت که دایی مسعود به‌نام سعید او را مورد ضرب و شتم و آزار و اذیت قرار داده و به همین علت دیگر نمی‌تواند نزد خانواده‌اش بازگردد.

با توجه به اظهارات مریم، کارآگاهان پایگاه چهارم پلیس آگاهی شناسایی متهمان پرونده و به‌ویژه پیدا کردن فقدانی را در دستور کار خود قرار داده و با انجام اقدامات پلیسی موفق به شناسایی محل سکونت مسعود در شهرستان پاکدشت شدند.

با شناسایی مخفیگاه مسعود در پاکدشت، کارآگاهان ضمن هماهنگی با شعبه هفتم دادسرای ناحیه ۲۷ تهران و اخذ نیابت قضایی به این شهرستان اعزام و در یک عملیات ضربتی موفق به دستگیری مسعود و در ادامه سعید(دایی مسعود) شدند.

مسعود در تحقیقات اولیه منکر هر گونه اقدام به آدم‌ربایی و آزار و اذیت فقدانی شد. وی مدعی شد ساعت ۱۷ ۱۲ شهریور ۹۷ فقدانی را ملاقات کرده و ساعت ۲۱ از هم جدا شدند و دیگر اطلاعی از سرنوشت وی ندارد. همچنین سعید نیز در تحقیقات اولیه مدعی شد تاکنون با فقدانی ملاقاتی نداشته و او را ندیده است.

همزمان با ادامه تحقیقات از دو متهم دستگیر شده و پس از انجام اقدامات پلیسی، سرانجام فقدانی در تاریخ ۴ مهر ۹۷ به‌صورت بلامکان در یکی از پارک‌های منطقه شرق تهران شناسائی و برای کشف زوایای پنهان پرونده به پایگاه چهارم منتقل شد.

فقدانی در اظهارات خود عنوان داشت: مورخه ۱۲ شهریور ۹۷ همراه مسعود و دایی‌اش سعید با خودروی شخصی به جاجرود رفته بودیم که آنجا سعید به من حمله‌ور شد و من را مورد آزار و اذیت قرار داد. پس از آن ساعت ۲۱  من را سه‌راه تهرانپارس رها کرد اما به‌خاطر مشکلات پیش آمده توانایی بازگشت به منزل را نداشتم و این مدت در پارک زندگی می‌کردم.

سرهنگ کارآگاه نثاری در پایان گفت: با تکمیل پرونده، متهمان با صدور قرار قانونی روانه زندان شده و پرونده آنها برای ادامه رسیدگی به دادگاه کیفری استان تهران ارسال شد.

 

ایلنا