با پیدا شدن یک شاهد و اظهارات دو خبرنگار در خصوص تلاش میترا استاد برای بی آبرو کردن نجفی و مسمومیت وی زوایای جدیدی به پرونده قتل پر سروصدا در سعادت آباد افزوده شد.

به گزارش ندای گیلان،بازسازی صحنه قتل میترا استاد توسط محمدعلی نجفی ساعت 2 بعد از ظهر دیروز جمعه در حالی  در ساختمان آرمیتای سعادت آباد صورت گرفت که برخلاف روال قبلی این بار به خبرنگاران اجازه داده نشد تا به صحنه قتل نزدیک شوند یا با متهم گفت وگو کنند .در همین حال  پلیس ادعای ورود یک شاهد به این پرونده را تکذیب کرده  است و همزمان سایت انصاف نیز که اولین بار از تماس  میترا استاد با  خبرنگار این سایت برای مصاحبه افشاگرانه یک روز  قبل از قتل خبر داده بود جزئیات بیشتری از چند تماس همسر دوم نجفی را منتشر کرد .
ورود یک شاهد به پرونده ؟
برنا مدعی شد :یک روز بعد از بازداشت محمد علی نجفی به اتهام قتل همسردوم خود میترا استاد؛ شاهدی وارد این پرونده شد که ابعادی از زندگی میترا استاد را فاش کرد. این فرد که ابتدا با خبرگزاری برنا تماس گرفته و اظهارات خود را بیان داشته بود با هماهنگی خبرنگاران برنا؛ پنج شنبه به اداره دهم آگاهی رفت و آن چه از زندگی و شخصیت و اهداف میترا استاد مدعی بود که می‌داند در اختیار کارآگاهان قرار داد و صبح دیروز جمعه (۱۰ خرداد) نیز به درخواست مرجع قضایی بار دیگر با مراجعه به آگاهی و سپس دادسرای امور جنایی تهران؛ ادعا‌های خود را برای قاضی محمد شهریاری مطرح کرد و نوشت که در پرونده قرار داده شد، بررسی بر روی نکاتی که این شاهد در اختیار پلیس و مراجع قضایی قرار داده از امروز به طور جدی تری آغاز شده است.
میترا همه قول های نجفی را ضبط می کرده است
در همین حال خبرنگار انصاف‌نیوز که همان روز قتل میترا استاد خبر از تماس مقتول با او برای انجام مصاحبه داده بود، روایتی تکمیلی از آن تماس و تماس های قبلی مقتول را  در یادداشتی ارائه کرد.
تماس اول ما در پاییز ۱۳۹۷  و زمانی بود که شایعاتی درباره نجفی به گوش می رسید . با خنده می‌گفت که تمام قول‌های دکتر نجفی را ضبط می‌کرده و بارها تاکید کرد که دکتر نجفی گفته عاشقش است و اصرار داشت که  این جمله در مصاحبه باشد. عکسی از خودش و نجفی فرستاد در مشهد، عکسی رسمی در فضای حرم امام رضا (ع)، با حجاب چادر مشکی. خلاصه که گفت‌وگوی اول انجام شد و میترا استاد در پاسخ به سوالم که آیا ازدواج و ارتباط با شما دلیل فشارهای سیاسی برای استعفا بوده است گفت: «اصلا این‌طور نبود. شما باید حرف ما را که در این ماجرا بودیم بپذیرید یا حرف کسانی که بیرون از این ماجرا هستند؟! مگر می‌شود ازدواج کسی دلیل استعفایش شود؟ یا این که من خواسته باشم که ایشان اصلا به شهرداری نرود؟ ما تصمیم به ازدواج داشتیم و نامزد بودیم. البته خب یک سری فشارهای سیاسی وجود داشت که آقای دکتر خودشان هم مطرح کرده بودند و چیز جدیدی نیست. ایشان بعد از مراسم و ماجرای برج میلاد صحبت کردند و گفتند که عمده‌ترین دلیل من برای استعفا، بیماری است».
تماس دوم ما مربوط به  زمستان ۱۳۹۷ است .اگر درست یادم باشد غروب یک روز تعطیل بود، در اواسط دی ماه. خودش تماس گرفت، سلام و علیکی آرام داشت و بعد گفت می‌خواهد حرف بزند، گفت که اوضاعش خوب نیست و در زندگی‌ زناشویی‌اش تحت فشارهای فراوانی است. صدایش گرفته بود، گفت که در وضعیت خوبی نیست، مدام درگیری دارد و ادعا کرد که با او بدرفتاری می‌شود. باز هم می‌گفت مدارکی دارد و تاکید می‌کرد بر صداهای ضبط شده از قول‌هایی که شنیده بوده است. در نهایت گفت تا 8 بهمن صبر می کند که معلوم نبود قرار است تا 8 بهمن چه اتفاقی بیفتد. ۸ بهمن ماه هم خبری از او نشد تا آخرین تماسش، یعنی بعد از ظهر روز قبل از کشته شدن.
2 عکسی که میترا ساعت 12 شب فرستاد چه بود ؟
آخرین تماس ما دوشنبه ششم خرداد بود؛ روز تعطیل رسمی. ساعت حدود ۳ بعدازظهر نامش روی گوشی‌ام افتاد. سلام و علیکی کردیم و ادعا کرد دکتر نجفی همسرش را طلاق داده و گفت که قصد دارد این موضوع رسانه‌ای شود. هفت دقیقه حرف زدیم…از او خواستم به دفتر انصاف نیوز بیاید تا مفصل گفت‌وگو کنیم، راجع به تمام این ماجرا، از ابتدا تا همان روز. در نهایت میترا استاد گفت می‌آید، گفتم فردا – سه‌شنبه – قرار را بگذاریم.  ساعت ۷:۰۴ غروب اس‌ام‌اسی زد که «ما می‌ریم مسافرت ان شاءا… بهتون خبر می‌دم برای قرار حضوری»… اما نفهمیدم منظورش از «ما» با چه کسی یا کسانی بود، با نجفی؟ تا همین دیروز از این که پسری دارد هم بی‌خبر بودم. صبح بود که دیدم ساعت دوازده و ۴۰ دقیقه‌ بامداد دو عکس‌نوشته برایم در واتس آپ فرستاده است. مضمون یکی شراکت ساکتان در ظلم با سکوت مقابل آن بود، دیگری این بود که دو چیزی که انسانیت را در وجود آدمی از بین می‌برد یکی سکوت به وقت فریاد و دیگری فریاد به وقت سکوت است. در تماس آخرش حرف‌هایی زد که خودش مایل بود رسانه‌ای شود. گفت: «می‌خواهم برای آبرویم کاری کنم، دکتر نجفی هم اگر می‌خواهد برای آبرویش خودش کاری کند». صدایش از عصبانیت لرزشی محسوس داشت وقتی با حرص گفت: «زن اول شان طلاق گرفته‌اند و الان دکتر هیچ‌چیزی ندارند، به خاک سیاه نشسته‌اند». شاید توالی حرف‌هایش درست خاطرم نباشد اما در جایی دیگر هم گفت که وعده و وعیدهای زیادی شنیده و قول‌های فراوانی به او داده شده که به هیچ‌یک عمل نشده است. گفت که می‌خواهد حتما رسانه‌ای شود و حتی اگر شده خودش در رسانه‌های مجازی این کار را کند.وقتی پرسیدم که حالا با دکتر نجفی زندگی می‌کند، گفت: «بله!» و ادعا کرد: «دکتر نجفی اصلا با آن همسرش زندگی نمی‌کرد، پیش از من هم زندگی نمی‌کرد. به من گفته بود که ما از هم جداییم و قول داده بود پس از ازدواج مان کاری کند که همسر اولش طلاق بگیرد. خود خانم‌شان هم گفته بود که من هستم اما هر زمان که با شخص دیگری خواستی ازدواج کنی، می‌روم. بعد از ازدواج هم که می‌پرسیدم کی طلاق می‌گیرید مدام می‌گفتند فردا، دو روز دیگر، سه روز دیگر…»
درخواست واکاوی ماجرای مسمومیت نجفی
در این میان به گزارش خبر آنلاین  یک روزنامه‌نگار با انتشار اسکرین شات چت‌ خود با محمدعلی نجفی در روز انتشار خبر خودکشی او در آذر۹۷ در توئیتی  نوشت: این اسکرین شات چتی است که روز انتشار خبر خودکشی دکتر نجفی با ایشان انجام دادم، از بازپرس محترم پرونده، وکیل آقای نجفی، خبرنگاران و حتی دستگاه امنیتی می‌خواهم ماجرای مسمومیت نجفی را واکاوی کنند، کلید ماجرا شاید آن جاست!
وکیل نجفی: قتل غیرعمد بوده است
خراسان نوشت:از سوی دیگر  علیزاده طباطبایی که از جمله وکالت پرونده‌های خانواده هاشمی رفسنجانی را نیز برعهده داشته است، به همراه لاله عقبایی به عنوان وکیل نجفی مشغول به کار شد ند وی همزمان اعلام کرد که “اتهام قتل عمد” به محمدعلی نجفی تفهیم شده است.وی همچنین تاکید کرد: بازپرسی که برای این پرونده انتخاب شده است به نظر فردی مستقل و دانشمند است.  در عین حال عقبایی معتقد است چون موکلش قصد کشتن همسرش را نداشته این قتل غیر عمد است .